1. Hoe royaal is Jezus? (ds. P. Poortinga)

 

 

In dit onderdeel van het zomerdossier vind je verdiepende materialen die passen bij de inhoud van de landelijke open lucht kerkdienst van zondag 5 juli. Iedere week publiceren we een nieuw dossieronderdeel dat aansluit bij de kerkdienst van die betreffende week. Deze kerkdienst is terug te zien op Beleefmee.nl.

 

 

 

Preeksamenvatting:

Lezen: Galaten 6: 1–10

Leven in Gods nieuwe wereld – hoe doe je dat? De gelovigen in Galatië hebben het antwoord gevonden. Ze hebben allemaal regeltjes opgesteld waar iedereen zich aan moest houden. Als de zendeling Paulus dat hoort, schrikt hij. Hij schrijft een brief maar zit in een lastig parket. Het is niet zo moeilijk om te vertellen dat ze met al die regeltjes fout zitten, maar hoe vertel je wat ‘leven geleid door de Geest’ is, zonder zelf ook met allemaal regeltjes aan te komen. Hoe redt Paulus zich hier uit?

 

 

 

De grote lijnen van de brief aan de Galaten (Engels):

 

 

Hemel en aarde:

 

 

Evangelie van Gods koninkrijk:

 

 

Waar is het koninkrijk van God:

 

 

 Werk van de Heilige Geest:

 

 

Vrucht van de Geest (ondersteund met gebaren):

 

 

Jos Douma: ‘Sta open voor Woord én Geest’

Naar preken luisteren is Gods Woord tot ons laten komen: wat heeft God ons vandaag de dag te zeggen, wat doet die boodschap met ons en wat doen wij met die boodschap? Dat is onlosmakelijk verbonden met het werk van de heilige Geest. Jos Douma, predikant van de GKv Zwolle-Centrum en auteur, is daar veel mee bezig. ‘Naar mijn overtuiging moeten we echt een inhaalslag maken om te ontdekken wat het eigen werk van de heilige Geest is rondom de Woordverkondiging.’

Lees hier het volledige artikel.

 

 

Wet van God:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

What do you want to do ?

New mail

What do you want to do ?

New mail

What do you want to do ?

New mail

What do you want to do ?

New mail